Prezentujemy publikacje w języku polskim, które pomogą wszystkim zainteresowanym w kompleksowym zgłębieniu tematu sorobanu. Szczególnie polecamy je nauczycielom, rodzicom, a za ich pośrednictwem również dzieciom. Materiały są zgodne z wytycznymi japońskiej metody Ishido-Shiki. Wszystkie materiały oraz liczydła niezbędne do nauki można nabyć w sklepie Akademii Sorobanu.

Naucz się liczyć na sorobanie

Soroban. Konteksty. Teoria. Praktyka, K. Sieńkowski, A. Wołkiewicz, Siedlce 2022 – książka omawia pedagogiczne aspekty nauki sorobanu w kontekście kulturowym. Zawiera także liczne wskazówki metodyczne i szczegółowy instruktaż sorobanu do poziomu 7 kyu metodą Ishido-Shiki.

Kurs sorobanu online, K. Sieńkowski, Siedlce 2019-2022, kompleksowe narzędzie do samodzielnej nauki obliczeń na sorobanie metodą Ishido-Shiki do poziomu 7 kyu. Kurs zawiera filmy z instruktażowe, ćwiczenia online i do druku. Student otrzymuje certyfikat ukończenia kursu po każdym jego etapie.

Zdobądź biegłość w obliczeniach

Soroban. Zeszyt ćwiczeń, K. Sieńkowski, Siedlce 2022 – rozszerzenie części ćwiczeniowej zawartej w książce Soroban. Konteksty. Teoria. Praktyka. Pozycja ta jest pomocna uczącym się japońskiej metody Ishido-Shiki, również osobom korzystających z kursu online. Obowiązkowa książka dla wszystkich, którzy chcą liczyć szybciej i sprawniej. Podstawowy zeszyt ćwiczeń dla dzieci uczących się sorobanu prywatnie i z nauczycielem, w szkołach.

Wykorzystaj zdobyte umiejętności w rozwiązywaniu zadań

Matematyka codzienności, cz. 1, K. Sieńkowski, Siedlce 2020 – zeszyt ćwiczeń z zadaniami logicznymi i tekstowymi dotyczącymi codziennych problemów. Obowiązkowa pozycja dla dzieci uczących się sorobanu i zainteresowanych matematyką, w edukacji domowej itp.

Przygotuj się do egzaminów Japońskiego Związku Sorobanu

Zadania sorobanowe 10-9 kyu, Karol Sieńkowski, Siedlce 2021 – zbiór 20 próbnych arkuszy egzaminacyjnych na poziomie 9 kyu. Zbiór zawiera zadania z zakresu czterech działań. Dodatkowo w zbiorze są arkusze do ćwiczenia tabliczki dzielenia oraz metody anzan.

Zadania sorobanowe 8 kyu, Karol Sieńkowski, Siedlce 2021- zbiór 20 próbnych arkuszy egzaminacyjnych na poziomie 8 kyu.  Zbiór zawiera zadania z zakresu czterech działań. Dodatkowo w zbiorze są arkusze do ćwiczenia metody anzan.

Zadania sorobanowe 7 kyu, Karol Sieńkowski, Siedlce 2021- zbiór 20 próbnych arkuszy egzaminacyjnych na poziomie 7 kyu. Zbiór zawiera zadania z zakresu czterech działań. Dodatkowo w zbiorze są arkusze do ćwiczenia metody anzan.

Ciasteczka są super, byle nie w nadmiarze. Wykorzystujemy tylko te, których potrzebujemy by strona w pełni działała. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.